2012.07.31.

Kislőd község Önkormányzata, valamint a Német Nemzetiségi Önkormányzat szeretettel vár minden érdeklődőt

a 2012. augusztus 3-4-én

megrendezésre kerülő

FALUNAPI RENDEZVÉNYRE

 

Részletes program ITT

 


2012.06.07.

Ircsik József rajzpályázat

 

Még több kép:

http://www.ekmk.hu/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=25:ircsik-nyomaban-rajzpalyazat-kiallitasa-a-varoshazan&Itemid=236

Újságcikk:

http://naplo-online.hu/kultura_es_oktatas/20120530_veszprem_festoje

 


2012.06.04.

„Kézfogás” Iuvenalia 2012 – Baláca

2012. május 18-án „Kézfogés” Iuvenalia 2012 római kori sportversenyen néhány 2. és 3. osztályos tanuló vett részt. Amellett, hogy jól érezték magukat, az alábbi sportversenyekben nagyon jó eredményeket értek el:

Bálint Sára1. helyezés – „Maratoni” futás versenyszámban

 

Öveges Kíra1. helyezés – Pattogtatós versenyszámban

 

Frank Dávid2. helyezés – Karikázás/kerékhajtás versenyszámban

 

Péntek Hanna3. helyezés – Birkózás versenyszámban

 

Gratulálunk mindenkinek!

 

Felkészítők: Fülöp Zoltánné, Poór Tamásné


2012.06.04.

Német levelezős verseny

A „KISCLUDTER Mädhen” csapat: Marczona Petra, Vágvölgyi Adrienn a német levelezős versenyen országos 23. helyezést ért el, teljesítményük 93%-os.

 

Gratulálunk nekik!

 

Felkészítő: Szabóné Gazsó Eszter


2012.05.30.

Ircsik József Rajzpályázat

 2012. május 25-én az Ircsik József rajzpályázaton Laki Zsuzsanna, Ligmand Vanessza, Vágvölgyi Adrienn, Rupa Mercédesz, Vida Ádám díjazásban, Tepper Laura különdíjban részesült.

Gratulálunk mindenkinek!

 

Felkészítő: Tóth Ana Dalma


2012.05.25.

Kisiskolás Atlétika Verseny – Ajka

 

Lány csapat: Bálint Sára, Bálint Zsófia, Horváth Johanna Szandra, Laki Zsuzsanna, Tepper Laura, Fekete Anett

 

1. Úrkút

2. Csögle

3. Kislőd

 

Lány svédváltó: Bálint Sára, Horváth Johanna Szandra, Tepper Laura, Fekete Anett

 

1. Úrkút

2. Kislőd

 

Horváth Johanna Szandra - 600 m - 4. hely

 

Fiú csapat: Weisz Tamás, Németh Nándor, Rupa Arnold, Bernáth József, Csiza Kristóf, Sárközi Mihály

 

1. Halimba

2. Úrkút

3. Kislőd

4. Csögle

 

Fiú svédváltó: Marczona Péter, Bernáth József, Csiza Kristóf, Sárközi Mihály – 3. hely

 

Csiza Kristóf – 800 m – 4. hely

 

Rupa Arnold – 600 m – 3. hely

 

Felkészítő: Poór Tamásné

 


Kisiskolás kézilabda és foci diákolimpia- Ajka

 

Kisiskolás kézilabda_lány

 

Résztvevők: Oszkó Izabella, Szalai Flóra, Juhász Réka, Vágner Karina, Muszáj Patrícia, Fekete Anett, Horváth Johanna Szandra, Tepper Laura, Rupa Mercédesz, Marczona Petra, Vágvölgyi Adrienn

Csapatok:

1. Úrkút

2. Csögle

3. Magyarpolány

4. Kislőd

 

Úrkút – Kislőd  18:1

Magyarpolány – Kislőd  10:1

 

Kisiskolás foci

 

Résztvevők: Bogdány Sándor, Borisz Gábor, Fekete Anett, Ács Tamás, Csiza Kristóf, Sárközi Mihály

 

Csapatok:

1. Városlőd

2. Magyarpolány

3. Halimba

4. Kislőd

 

Városlőd – Kislőd  4:0

Magyarpolány – Kislőd  5:0

Halimba – Kislőd  3:1

 

Felkészítő: Poór Tamásné


2012.05.12.

Szeresd a magyart! – Megyei Hungarikum Vetélkedő döntője 

2012. május 11-én a Sobri Jóska Bakonyi Kalandparkban megrendezésre került a „Szeresd a magyart!” Megyei Hungarikum Vetélkedő döntője. A bejutott 12 csapat eredménye:

 

 1. Fekete sereg  /Nagyvázsony/  - 151,5 pont

 2. II. Majolikumok /Városlőd/ - 142 pont

 3. Unikumok /Ajkarendek/ - 138 pont

 4. Radisok /Balatonfüred/ - 131,5 pont

 5. Szürkemarhák /Balatonvilágos/ - 124 pont

 6. Bakonyikum /Bakonynána/ - 121,5 pont

 7. Palotai (m)eszesek /Várpalota/ - 119 pont

 8. Vámosi leányok /Nemesvámos/ - 115,5 pont

 9. Somló /Kerta/ - 112 pont

10. Honfoglalók /Csopak/ - 108 pont

11. Vásárhelyi venyigék /Somlóvásárhely/ - 95,5 pont

12. Magyarok /Úrkút/ - 83 pont

 

Gratulálunk mindenkinek!

 

A versenyről részletesebb beszámoló később.

Képek    itt   /később még több/           Video   VpTV


2012.05.12.

Megyei Német Nemzetiségi Nyelvi Verseny

 

2012. május 11-én Ajkarendeken a Megyei Német Nemzetiségi Nyelvi Versenyen

Marczona Petra VI. helyezést ért el.

 

Gratulálunk neki!

 

Felkészítő és kísérő tanár: Szabóné Gazsó Eszter


2012.05.10.

„Ébredj Te is a természettel!” - fotópályázat eredményei

A Zöld-Gondolat Lovagrend „Ébredj Te is a természettel!” című  fotópályázaton

Kléri Roland 2. helyezést, Szalai Flóra Lili 3. helyezést ért el.

 

Gratulálunk nekik!

 

Köszönünk minden szavazatot mellyel segítették iskolánk tanulóit!

 

Részletek:

http://www.zoldgondolat.hu/fotopalyazat2012/1

 


2012.05.02.

II. korcsoportos Atlétika Városi Diákolimpia

 

Az Ajkán megrendezett II. korcsoportos Atlétika Városi Diákolimpia – többpróba (60 m futás, kislabdahajítás, távolugrás és 4x100 m futás) eredménye:

 

BRONZ érem - lányok: Laki Zsuzsanna, Bálint Sára, Bálint Zsófia, Csiza Sára, Bánhelyi Judit,

Garai Roxána

 

BRONZ érem - fiúk: Weisz Tamás, Lendvai István, Frank Ádám, Németh István,

Bogdány Szebasztián, Takács Martin

 

Felkészítő: Poór Tamásné

 

Gratulálunk mindenkinek!


 2012.05.01.

Fotópályázat - szavazás 2012. május 4. 14 óráig

Két pályázónk az élvonalban van: Szalai Flóra Lili és Kléri Roland. Kérjük segítsenek szavazataikkal, hogy a dobogós helyen maradjanak!

Szavazni óránként lehet az alábbi linken:

http://www.zoldgondolat.hu/fotopalyazat2012/1

(Szerekesztés - Keresés-sel hamar meg lehet találni... :) )

Köszönjük!


2012.04.30.

Kenguru Rock and Roll_I. CONNECTOR Táncfesztivál

Képek a versenyről


2012.04.29.

Megyei Német Szépkiejtési Verseny

Vida Ádám 7. osztályos tanuló képviselte iskolánkat 2012. április 27-én a Megyei Német Szépkiejtési Versenyen.

Gratulálunk neki!

Felkészítő: Szabóné Gazsó Eszter


2012.04.27.

Megyei közlekedési verseny

Simon Réka, a kislődi általános iskola 7. osztályos tanulója első helyezést ért el a megyei közlekedési versenyen!

Gratulálunk neki!!!


2012.04.27.

Közlekedési versenyek

 

 A helyi „kisiskoláskorúak” országos közlekedésre nevelési versenyén

Bálint Zsófia 1. helyezést ért el. (3. osztály)

A helyi „Serdülőkorúak” országos közlekedésre nevelési versenyén

Simon Réka  1. helyezést ért el. (7. osztály) 

 

 Iskolánkat ők képviselik a megyei fordulón. Kívánunk nekik sok sikert!


 

 


2012.04.21.

Érdi Tamás zongorakoncertje

Érdi Tamás zongorakoncertje: 2012. április 26-án (csütörtök) 18,00 órakor, a kislődi „Rőthy Mihály” Egyháztörténeti Gyűjtemény nagytermében.

Érdi Tamásról olvahatnak itt

 


2012.04.19.

Anyanyelvi verseny

2012. április 18-án iskolánk 3 fős csapata részt vett az ajkai Kossuth iskolában megrendezett Kossuth anyanyelvi versenyen. A versenyen 15 csapat mérte össze tudását. A mi 5. osztályos csapatunk helyt állt az 5-6. osztályosok kategóriájában.

 

A csapat tagjai: Csepin Lilla, Marczona Petra és Vágvölgyi Adrienn

 

Felkészítő: Vidáné Varga Krisztina

 

Gratulálunk mindenkinek!


2012.04.19.

"Mi is tudunk muzsikálni..."

2011.április 18-án, a Magyar Zenei Tanács és az Eötvös Károly Megyei Könyvtár és Közművelődési Intézet által szervezett "Mi is tudunk muzsikálni..." ismeretterjesztő, zenei programon vettek részt a 3-6. osztályos tanulóink.

A zenei játék műsorvezetője Varga Károly volt.

Szervező: Radó Krisztina


2012.04.17.

Fotópályázat - SZAVAZÁS

A Zöld Gondolat Lovagrend által meghirdetett fotópályázaton 19 tanulónk vett részt. A beküldött fotókat meg lehet tekínteni az alábbi linken:

http://www.zoldgondolat.hu/fotopalyazat2012/1

Kérjük szavazzanak valamelyik kislődi tanuló fotójára:

Marczona Petra
Ligmand Vanessza
Rupa Arnold
Sárközi Mihály
Bogdány Gergő
Bogdány Sándor
Péntek Dávid
Oszkó Izabella
Nagy Alexandra
Laki Zsuzsanna
Csepin Lilla
Vér Noel
Kléri Roland
Rupa Mercédesz
Vajda Dávid
Vágvölgyi Adrienn
Szalai Flóra Lili
Horváth Johanna Szandra
Vida Ádám

2012.04.12.

 Szavalóverseny eredményei

Emléklapot kaptak:

Vér Loretta 1.o. Móra Ferenc: Az aranykrajcár

Lugosi Ádám 1.o. - Kormos István: A kevély kiskakas

Kléri Balázs 1.o. Szalai Borbála: Süni Simi

Vágner Martin 1.o. Móra Ferenc: Csalimese

 

I. kategória

ARANY MINŐSÍTÉS:

Garai Roxána 3.o.

Kövi Csenge 2.o

Vajda Dániel 2.o

Öveges Kíra 3.o

Pesthy Kata 2.o

Bálint Zsófia 3.o.

Kiszlinger Máté 3.o.

EZÜST MINŐSÍTÉS:

Csiza Sára 3.o.

Bálint Sára 3.o.

Ruppert Boglárka 3.o.

 

II. kategória

ARANY MINŐSÍTÉS:

Korn Bence 4.o.

Vér Noel 5.o

Peidl Dominika 5.o.

Kancsal Márk 5.o

EZÜST MINŐSÍTÉS:

Vágvölgyi Adrienn 5.o

Kléri Viktória 4.o

 

III. kategória

ARANY MINŐSÍTÉS:

Burai Lívia 8.o

Schlecht Benedek 6.o

Vida Ádám 7.o.

Ilovácz Enikő 8.o

Juhász Réka 8.o

Tiborcz Melinda 8.o

EZÜST MINŐSÍTÉS:

Kléri Roland 6.o.

Vajda Dávid 6.o.

 Zsűri: Rózsahegyiné Lakat Andrea és Mikáné Szolnoki Zsuzsanna

Szervező: Vidáné Varga Krisztina

Gratulálunk minden versenyzőnek!


2012.04.10.

Szavalóverseny

Szeretettel várunk mindenkit

a Rőthy napok keretében megrendezendő

József Attila Szavalóversenyünkre.

 

Ideje: 2012. április 11. 14 óra

Helye: Művelődési ház

 

A szavalóverseny és az eredményhirdetés között kb. 15 óra 15 perctől előadásra kerül a

"Die zertanzten Schuhe" (Széttáncolt cipellők) című darab.

 


 

2012.04.03.

Ugodi drámafesztivál

A 10. jubileumi ugodi drámafesztiválon a kislődi csapat április 3-án a "Die zertanzten Schuhe" ( Széttáncolt cipellők) című darabbal  „Mit Auszeichnung” (Kitűnő) minősítést ért el.
 
Szereplők: Bogdány Gergő, Csepin Lilla, Laki Zsuzsanna, Ligmand Vanessza, Marczona Petra, Péntek Dávid, Rupa Arnold, Rupa Bence, Vágvölgyi Adrienn, Vér Noel. 
 
Vér Noel "A legjobban mozgó szereplő" különdíját kapta meg.
 
Felkészítők: Kissné Krámli Gabriella, Szabóné Gazsó Eszter
 
Gratulálunk mindenkinek!
 

2012.03.23.

Mezei futás

2012. március 21-én az ajkai Mezei futáson rész vettek: Horváth Johanna Szandra, Laki Zsuzsanna, Tepper Laura, Rupa Arnold, Bernáth József és Vér Noel.
Minden versenyző középmezőnyben végzett!
Felkészítő: Poór Tamásné
Gratulálunk mindenkinek!
 

2012.03.18.

ROCK AND ROLL SIKER

 

2012. március 10-én iskolánk KENGURU ROCK AND ROLL csapata eredményesen szerepelt az I. CONNECTOR Táncfesztiválon.

Koreográfiák:

 

PINK ANGELS  2. helyezés:

Simon Réka, Juhász Réka, Oszkó Izabella, Szalai Flóra Lili, Marosi Anett, Rupa Mercédesz

 

PÁRATLAN PÁROS  3. helyezés:

Oszkó Izabella - Somogyi Zsigmond, Szalai Flóra Lili - Vas Richárd

 

BLUE BABY – 5. helyezés:

Csiza Sára, Garai Roxána Mercédesz, Ruppert Boglárka, Vágvölgyi Adrienn

 

Felkészítő: Simonné Major Henriett

Gratulálunk mindenkinek! Köszönet a kísérőknek!

 

További részletek:

http://connector-dance.com/aktualitasok.html

 

Még többet olvashat:

http://www.naplo-online.hu/kultura_es_oktatas/20120312_connector_fesztival

 

A versenyről video:

http://www.veszpremtv.hu/hir/i_connector_tancfesztival-n635.html

 

Képek hamarosan…


 2012.03.13.

Meghívó

Szeretettel várunk mindenkit

2012. március 14-én 12 órára

az iskolába, névadónk,

Rőthy Mihály emléktáblájának

 koszorúzási ünnepségére

és ezt követően a

Művelődési Házba az

1848-as forradalom hőseinek

tiszteletére rendezendő

ünnepi műsorokra.

 


2012.03.09.

Kézilabda mérkőzés

 

2012. március 7-én Ajkán kézilabda mérkőzésen vettek részt: Vida Ádám, Csiza Kristóf, Tiborcz Balázs, Rupa Arnold, Frank Ádám, Bernáth József, Kléri Roland, Vér Noel, Nagy Gergő, Péntek Dávid, Vajda Dávid.

Gratulálunk a versenyzőknek!

Felkészítő: Poór Tamásné

Kísérő: Szabóné Gazsó Eszter


 2012.03.09.

Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny

 

2012. március 7-én a Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny helyi fordulóján részt vettek: Ligmand Vanessza, Vágvölgyi Adrienn, Laki Zsuzsanna, Marczona Petra, Sárik Bence, Simon Réka, Csepin Lilla.

Gratulálunk a versenyzőknek!

Felkészítő: Vidáné Varga Krisztina

A verseny lebonyolításában segített: Fejes Gábor


2012.03.09.

2012. február 18. - Gyermek farsangi bál

 A farsangi bált megnyitották a 8. osztályos tanulók Simonné Major Henriett által betanított keringővel. A műsorban szerepeltek a 3. osztályos tanulók, majd a 8. osztályos tanulók léptek fel egy meglepetésműsorral. Ezt követte a jelmezesek felvonulása. Vidám perceket biztosított a Győztes formáció és a Nagylányok csapata. A Rockysok, mint mindig, most is csodálatosan szerepeltek. A 6. osztály nagy lelkesedéssel árusított a bál ideje alatt.

Köszönjük a pedagógusok és a szülők segítségét a bál megrendezésében.

Szervezők: Fülöp Zoltánné, Poór Tamásné 


 2012.03.09.

Országos Történelem Tanulmányi Verseny

2012. február 15-én iskolánkból Vágner Máté részt vett az Országos Történelem Tanulmányi Verseny iskolai fordulóján.

Gratulálunk neki!

Eredmény később.

Felkészítő: Herold Gábor

 

 


 

2012. 03. 09.

Vöröskeresztes tagok köszöntése

 

2012. 01. 20-án a vöröskeresztes tagok köszöntésén szerepeltek: Kléri Viktória, Kléri Balázs, Kléri Roland és Vida Ádám.

Felkészítő: Vidáné Varga Krisztina, Kedves Andrea


2012.03.03.

Országos kompetenciamérés

A 2011-es Országos Kompetenciamérés eredményei megjelentek. A mérésben múlt évben résztvevő tanulóink a megkapott mérési azonosító birtokában lekérdezhetik részletes eredményüket a http://www.kir.hu/okmfit/tanulo.aspx címen.


 GYERMEKFARSANG

2012. február 18-án

15 órai kezdettel

KISLŐDÖN a Művelődési Házban

 

15:00       Nyitótánc

               Farsangköszöntő

               Meglepetésműsor

 

 

15:30       Jelmezesek felvonulása

 

 

 

16:30       Győztes formáció tánca

 

   Nagylányok tánca

 

 

17:30       Rock and Roll bemutató

 

18:00       Tombolasorsolás

 

 

20:00       Záróra

 

MINDENKIT SZERETETTEL VÁRUNK!

 

 


2012.02.08.

Téli torna - 1. helyezés

2012. február 4-én az Ajkán megrendezett TÉLI  TORNÁN ( I. korcsoportban) a kislődi csapat 1. helyezést ért el.

 

A csapat tagjai:

Fitos Marcell – kapus

Rupa Bence – hátvéd

Kalamász Martin – középpályás

Takács Martin – középpályás

Szalai Dominik – középpályás

Juhász Gábor – csatár

Marczona Péter – csatár

Orsós Rajmond – csatár

Nyári Renátó – csatár

Asztalos Balázs – csatár

 

Edző: Juhász Ervin

 

Kísérők: Juhász Ervin, Poór Tamásné, Oszkó Lajos, Oszkó Izabella, Fitos Róbert és Zsanett

 

GRATULÁLUNK MINDENKINEK!!!


2012.01.20.

Német Nyelvi és Országismereti Verseny

MEGYEI eredmények:

5. osztály: Marczona Petra 4. helyezés
                Csepin Lilla  5. helyezés
                Laki Zsuzsanna 8. helyezés
6. osztály: Kléri Roland  17. helyezés
7. osztály: Sárik Bence  9. helyezés
                Vágner Máté  10. helyezés
8. osztály: Tiborcz Melinda  6. helyezés
                Vágner Karina 23. helyezés
 

ORSZÁGOS eredmények:

5. osztály: Marczona Petra 52. helyezés
                Csepin Lilla 63. helyezés
                Laki Zsuzsanna 129. helyezés
6. osztály: Kléri Roland 170. helyezés
7. osztály: Sárik Bence 95. helyezés
                Vágner Máté 180. helyezés
8. osztály: Tiborcz Melinda 51. helyezés
                Vágner Karina 256. helyezés
 
Felkészítő tanár: Szabóné Gazsó Eszter
 
GRATULÁLUNK MINDENKINEK!

2012.01.14.

Német Nyelvi és Országismereti Verseny

2012. január 10-én a Német Nyelvi és Országismereti Versenyen részt vettek:
Csepin Lilla, 5. osztály
Laki Zsuzsanna, 5. osztály
Marczona Petra, 5. osztály
Kléri Roland, 6. osztály
Sárik Bence, 7. osztály
Vágner Máté, 7. osztály
Tiborcz Melinda, 8. osztály
Vágner Karina, 8. osztály
Gratulálunk minden versenyzőnek!
Szervező tanár: Szabóné Gazsó Eszter
Eredmények később.

2012.01.07.

Karácsonyi futás

Az I. Karácsonyi futás eredményei megtekinthetőek itt

Az oklevelekre tervezett logoversenyt Ligmand Vanessza nyerte.

Gratulálunk mindenkinek!


2011.12.31.

BÚÉK

 

 
 

 

vissza a címoldalra





rothykislod.lapunk.hu címoldaláraLap tetejéreOldaltérkép
ingyen honlap
Powered by lapunk.hu